Церкву перебудовували легендарні архітектори Василь Нагірний і Лев Левинський. Однак під час Першої світової купол храму знищив артилерійський снаряд.

“Тут навіть мури є півтора метра шириною. І так що тут люди, якщо татари нападали, то вони бігли до церкви і закривались”, - розповів парафіянин Зеновій Рибак.

3 роки тому на реставрацію храму виділили 1 мільйон 400 тисяч гривень. Грошей вистачило на ремонт куполу, покриття гонтом дзвіниці та відновлення частини муру. На цьому роботи зупинили, а церкву залишили у риштуванні і з десятками тріщин.

“Ось це реальний стан, ви можете глянути самі, що залишено після 2008 року. Три покрівлі, центральна частина храму і притвор в катастрофічному стані. Алтарна частина вже фактично провалилася”, - каже настоятель храму Різдва Богородиці Андрій Афтанас.

“Ця церква була подана серед інших об’єктів, на яких ведуться роботи, і ця церква теж була подана у тому переліку, наразі грошей немає і нам не обіцяють”, - зазначив заступник начальника обласного управління охорони культурної спадщини Роман Онишко.

Не можуть самотужки взятись за реставрацію і мешканці містечка, адже не мають права втручатися в історичні конструкції. А тимчасом, попри катастрофічний стан храму, богослужіння тут і надалі відбуваються щонеділі. Щоразу, за словами настоятеля церкви, люди побоюються, аби воно не завершилося трагедією.