Про це заявив в опублікованому в четвер малайзійській газетою Star інтерв'ю морський біолог, професор Університету природних наук Малайзії Зульфігар Ясін. Тиждень тому Департамент морських заповідників Малайзії оголосив про тимчасове закриття для відвідування, включаючи плавання з маскою і занурення з аквалангом, не менше 15 районів в акваторії цієї країни. Це трапилося після того, як проведені в період з 4 червня по 19 липня дослідження показали, що від 60 до 90% коралів біля берегів всесвітньо відомих курортів на островах Тіоман, Реданг, Паяр і Тінгі страждають від знебарвлення.
"Це безперечно викликано змінами клімату, це не може бути наслідком локальних причин начебто витоку нафти в Мексиканській затоці", - вважає вчений. "Корали початково мають білий колір. Інші кольори їм додають їх мешканці водорості, і будь-який стрес на зразок змін температури змушує їх відторгнути водорості", - пояснив Ясін. Тим часом, ці морські рослини перебувають з коралами в симбіозі і забезпечують їх харчуванням, а тому знебарвлення коралів призводить до їх загибелі. У свою чергу, коралові рифи є місцем проживання безлічі видів морської живності, включаючи більшість риб, а тому смерть коралів веде і до зникнення останніх.
Нинішнє знебарвлення коралів йде вже з квітня цього року, поширившись від берегів Індії до Австралії, підкреслив малайзійський експерт. Раніше Департамент морських заповідників цієї країни також відзначив, що, хоча знебарвлення вже мало місце в усьому світі в 1998 і 2006 роках, цього разу воно значно поширилось у зв'язку з глобальним потеплінням.
Приблизно 90% коралів біля берегів Малайзії вже вбило глобальне потепління. Рифи можуть ніколи не оправитися від його впливу.