Про це 10 липня повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт на брифінгу в Будинку Уряду.

За його словами, у цьому році буде працювати "принцип пріоритетності", повідомляє прес-служба Міносвіти.

Абітурієнти можуть подавати максимум 15 заяв: це 5 вузів по три спеціальності на кожен. Коли вони будуть подавати свої заяви, то вказуватимуть пріоритети в університетах і спеціальності, де б хотіли навчатися. І потім єдина електронна програма визначить того чи іншого абітурієнта, його місце згідно з його пріоритетами. Тобто, якщо абітурієнт подає в різні виші на різні спеціальності, то "згідно з його балами сертифікатів, його прізвище опиниться у певному університеті на певній спеціальності".

Це буде єдина пропозиція навчатися цьому абітурієнту на державному замовленні. Якщо абітурієнт не погодиться із цією пропозицією, далі він уже може претендувати тільки на контрактне місце,
— зазначив Квіт, наголосивши, що цей список зарахування на держзамовлення буде тільки один, у цьому році не буде "хвиль" при зарахуванні.

"Це щось принципово нове, і ми сподіваємося, що система приживеться і буде успішною", — сказав він.

Сергій Квіт також зазначив, що цьогоріч додалася пільгова категорія абітурієнтів – діти загиблих учасників АТО, а демобілізовані військовослужбовці, які були на війні, і тому не могли складати тести ЗНО, будуть зараховуватися за результатами іспитів.

Нагадаємо, сьогодні і Україні стартувала вступна кампанія. Українські вузи прийматимуть заяви від абітурієнтів до 24 липня, до для тих, хто не складає вступні іспити, такий термін – 31 липня. Творчі конкурси (журналістика, мистецькі спеціальності тощо) проводяться у кілька сесій з 21 по 31 липня. Співбесіди та вступні іспити проводяться з 25 по 31 липня.