На сім'ю переселенців виділять не більше 2400 гривень державної допомоги. Для покриття витрат на проживання, вони 6 місяців будуть отримувати гроші від держави. Але не без умов.

Умова отримання фінансової допомоги від держави – працевлаштування на новому місці проживання. Якщо протягом 2 місяців працездатна особа не влаштувалася на роботу, суму грошової допомоги скоротять удвічі, а згодом взагалі перестануть її виплачувати. Міністр соціальної політики повідомила – служба зайнятості готова запропонувати переселенцям 50 тисяч вакансій. Внутрішніх мігрантів також можуть долучити до будівництва проекту "Стіна" на кордоні з Росією.

Самі переселенці до ідеї ставляться з позитивом. Кажуть, залучення мешканців Сходу до будівництва "Стіни" дозволить проявити свою громадянську позицію.

Волонтери, які допомагають переселенцям знайти роботу, кажуть, – мешканці Донецької та Луганської областей намагаються працевлаштуватися за фахом. Проте є проблема офіційного оформлення, адже часто трудові книжки лишилися на попередньому місці роботи на зайнятих терористами територіях. Також багато переселенців шукають тимчасову роботу, яка швидко приносить гроші.

По допомогу у працевлаштуванні до державної служби зайнятості вже звернулося понад 13 тисяч переселенців, до органів соціального захисту – понад 244 тисячі людей, з них 230 тисяч зі східних областей та понад 13 тисяч – із Криму. В Організації Об'єднаних Націй заявляють – кількість внутрішніх переселенців в Україні перевищує 310 тисяч осіб.