Таку думку висловив народний депутат України Вадим Денисенко (Блок Петра Порошенка), виступаючи у середу, 25 лютого, в ході круглого столу "Кредити МВФ і стабільність гривні. Міфи і реальність", передає РБК-Україна.
На жаль, на сьогоднішній момент ми можемо чітко говорити, що в державі, цілком ймовірно, буде запущений третій перерозподіл капіталу. Перший був в 90-і, другий — в часи Януковича. Зараз Нацбанком внесено закон про відповідальність власника банку. Насправді, з одного боку, це дуже хороша, правильна ідея. Але з іншого боку закон виписаний так, що якщо він буде прийнятий завтра, по суті, в країні буде запущений третій перерозподіл капіталу,
— вважає депутат.
За словами Денисенка, через недосконалість норм закону щодо кінцевого власника банків, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб буде мати можливість "за безцінь" відбирати будь-які активи у акціонерів фінансових установ.
"Через наші суди можна буде відібрати у людини на абсолютно законних підставах те чи інше майно. Оцінювач цього майна буде свій. Як оцінює свій оцінювач, ми всі знаємо. І актив, який грубо кажучи, коштує 100 млн грн, буде оцінено в 1 млн грн", — підкреслює Денисенко.
На думку парламентарія, така перспектива, з урахуванням специфіки української судової системи, може стати реальною після прийняття закону.
"Давайте не забувати, що цілком реально, що ми стоїмо на межі третього перерозподілу власності взагалі в державі. Нас чекає третій розподіл і останній. Після якого економіки взагалі може не бути", — підсумував він.
Довідка. Раніше в парламент був внесений законопроект №2085, згідно з яким акціонери/кінцеві бенефіціари банків несуть відповідальність перед вкладниками фінансових установ усім своїм майном, а також можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за незадовільні економічні показники банків.