За словами вчених, більшість ВІЛ-позитивних пацієнтів підтримують свою життєдіяльністю за рахунок дорогого коктейлю з ліків, проте сам по собі організм від смертельного вірусу не позбавляється. У даному ж випадку, кажуть дослідники, пацієнта дійсно вилікували, хоча його лікування проходило в основному загальноприйнятими способами.
У 2007 році німецькі медики провели трансплантацію кісткового мозку громадянину США, що проживає в Берліні. Тімоті Рей Браун лікувався від лейкемії. У пересадженому кістковому мозку містилися клітини крові іншого пацієнта, що володів рідкісною клітинної мутацією. У результаті Браун отримав природну стійкість до ВІЛ: у його крові були відсутні рецептори CCR5, сприйнятливі до ВІЛ.
"Цілком можливо, що пройшовши курс лікування, обидва типи ВІЛ були виключені з організму пацієнта. Наші результати дозволяють припускати з високим ступенем достовірності, що лікування ВІЛ-інфекції завершилося успішно", - пишуть медики в науковому журналі.
Разом з тим, медики не виключають, що в організмі колишнього хворого збереглася в так званому сплячому стані низькорівнева версія ВІЛ, яка за певних умов може активізуватися.