Кількість загиблих внаслідок удару стихії зросла до 75 осіб. Під завалами ще можуть перебувати близько 300 людей. Пошуково-рятувальні роботи не припиняють ні на хвилину.

“Все ще є вцілілі люди під завалами у різних місцях. Ми продовжуємо пошуки та розбір завалів. Висловлюю співчуття сім’ям усіх загиблих та постраждалих”, - каже представник поліції Дейв Лоурі.

Подекуди через загрозу обвалів важку техніку не можуть застосувати і завали розбирають руками. До пошукової операції залучили рятувальників, військових та волонтерів. За добу з-під зруйнованих будівель врятували більше ста людей. Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джон Кі оголосив у країні надзвичайний стан.

“До місць, де розбирають завали, буде обмежений доступ. Потрібно, щоб усі покинули зруйновану частину міста у цей сумний для нас час. Ми уже затримали 6 осіб за мародерство. Усіх сторонніх, які потраплять у центр міста, ми будемо затримувати”, - каже представник поліції Рассел Гібсон.

Епіцентр землетрусу був розташований на глибині 5 кілометрів і лише за 10 кілометрів від Крайстчерча. Це друге за величиною місто Нової Зеландії з населенням 400 тисяч осіб. Сила підземних поштовхів сягала 6,3 бала. Усі старі будівлі центральної частини міста обвалились.

“Ми тільки можемо дивитись на цю трагедію. Ми думали, що найгірше минуло, нас запевняли, що в будинках безпечно жити. Зараз це шок для багатьох”, - каже постраждалий Пол Делімур.

У Крайстчерчі не працює телефонний зв'язок, обірвані лінії електропередач, зруйновані мости. Аеропорт міста закрили і скасували усі рейси. Перші підземні поштовхи в Крайстчерчі почалися ще у вересні. Однак, тоді жертв вдалося уникнути.