Так, на Херсонщині від укусів степової гадюки постраждало 13 людей, троє з них - діти. Втім, фахівці заспокоюють: панікувати не варто, степова гадюка - єдиний отруйний плазун на території області, а її укуси не є смертельними. Щоб уникнути неприємностей, слід бути більш обачними і пам’ятати: ані плазуни, ані павуки першими не нападають.

"В основному це жителі сільської місцевості. Ніякої агресивної поведінки з боку зміїв не було. Безпосередній контакт людини з плазуном. Тобто, десь наступили необачно, десь рукою під час робіт сільськогосподарських зачепили плазуна, у відповідь, звичайно, отримали укус", - каже старший інспектор відділу взаємодії зі ЗМІ ГУМНС України в Херсонській обл. Оксана Федоренко.

Коли вже вас таки вкусила змія, місце укусу потрібно одразу відсмоктати - за умови якщо немає ран у роті - підняти вкушену кінцівку догори і звернутись за медичною допомогою. Отрута ж павука каракурта небезпечніша.

"Людина відчуває миттєво різкий біль в місці укусу. І треба уміти надати собі першу допомогу. Конкретно порада - це відразу ж місце укусу припекти сірником, або, як вже були випадки практичні, сигаретою. Але не тривало, а буквально точковим припіканням", - каже ентомолог Валерій Климентьєв.

Аби уникнути небезпеки, фахівці радять під час роботи на городі вдягати закрите взуття та робочі рукавиці. Виїжджаючи у степ, краще вдягти штани із цупкої тканини. І пам’ятати: крім людини на Землі є багато тварин, які теж мають право на місце під сонцем.