Понтонні переправи

Смисл розгортання цих переправ, про які казав Олександр Турчинов на річці Сіверський Донець, може мати сенс, якщо російська армія збирається переходити до активних наступальних дій.

У нас інформації про наступ російської армії немає.

Суперечливі дані щодо подальших дій російсько-терористичних військ можна прокоментувати так: здійснюється певне перегрупування сил та засобів терористів.

Перегрупування терористів

Останні найбільш помітні перегрупування відбуваються у районі Вуглегірська та Єнакієвого, саме там спостерігається накопичення військ та техніки, зокрема туди перекинуті 2-3 танкові роти терористів.

Крім того між Станицею Луганською та містом Щастя, за нашими даними, з’явився свіжий мотострілковий батальйон терористів. Однак це перегрупування слід розглядати у загальному контексті, вона на жаль не дає підстав стверджувати і прогнозувати: де бойовики можуть піти у наступ.

З іншого боку, якщо бойовики вдарять зі сторони Станиці Луганської, то теоретично вони можуть оточити наші війська.

Мотивація російських солдатів

Виходячи з обмеженої інформації, яку ми отримаємо щодо морально-психологічного стану російських кадрових військових, можна говорити, що їх мета на Донбасі "допомога своїм братам". Це є результатом російської пропаганди, яке формулює керівництво Росії у своїх військах.

Іловайськ

Події в Іловайську безпосередньо пов’язані з вторгненням тактичних угруповань російської армії. Вони були введені, як тільки виникла загроза повного знищення сепаратистських загонів.

Суспільство слідкувало за Іловайськом, бо там воювали добровольці, однак у цей час на фронті відбувались події, не менш напружені, зокрема навколо Луганська.

За Іловайськ треба судити не військових, які намагались розв’язувати ситуацію після іноземної інтервенції, а тих хто спрогнозував невтручання регулярних військ Росії.