Таку думку сайту "24" висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Як підкреслює експерт, у світі розслідуються лише одиничні випадки резонансних замовних убивств, особливо журналістів. У випадку з Павлом Шереметом поки не зрозумілі всі обставини.

У справі багато "іксів". Зокрема, ведення спостереження за Шереметом, факт чого встановили при власному розслідуванні журналісти. Виявляється, що в слідства була інформація про стеження. Але чому це не розглядалося, як основна версія, і ці матеріали з’явилися після розслідування журналістів? Що це: політичне замовлення або спроба вивести когось із цієї справи?
– наголошує Віталій Кулик.

Читайте також: "Відмова від правосуддя": міжнародний комітет розкритикував хід розслідування вбивства Шеремета

За словами політолога, судячи з усього, у слідства немає чіткої лінії. Є політична версія про замовлення російських спецслужб, але вона викликає критичні зауваження.

"Немає доказів того, що вбивство Шеремета спровокувало певні тектонічні процеси в українському суспільстві, що в результаті призвело до необхідних росіянам наслідків. Приміром, змінилося певне співвідношення політичних сил. Наразі не видно, які ж політичні дивіденди отримали певні угрупування чи зовнішні гравці від убивства", – зазначає експерт.

На переконання Віталія Кулика, швидкого розслідування не буде. Однак розслідування може стати успішним тоді, коли з'ясуються нові обставини, які дозволять провести чітку лінію від виконавця до замовника. Це, за його словами, може бути виявлення нових відео, появи нових свідчень когось, хто вкаже на причетних до вбивства. Швидше за все, вважає він, це та інші резонансі вбивства залишаться "висяками" надовго.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року в центрі Києва стався вибух машини, в якій їхав відомий журналіст Павло Шеремет.