“Ми хочемо, щоб люди почувалися безпечніше на вулицях, щоб діти, йдучи зі школи, не турбувалися ні про що. Водночас, злочинці мають знати, що за ними стежать”, - каже шеф поліції Нью-Джерсі Вільям Робінсон.
Суть системи у ліхтарях, прикріплених до вуличних камер спостереження. Коли оператор бачить сумнівну особу, то вмикає червоне світло і спрямовує його на потенційного зловмисника.
Для виявлення імовірного злочинця поліцейські керуються спеціальними правилами. Так, слід уважніше придивлятися до людей, які дуже швидко чи повільно йдуть, тримають руки в кишенях, стоять надто близько до незнайомців тощо.
“Скільки було таких ситуацій, коли, дивлячись на монітор, ми хором вигукували - "Зараз щось станеться!". Скільки разів оператори прагнули опинитися з іншого боку екрана, адже поки приїде патруль - вже буде пізно. Нова світлова технологія дозволить миттєво відлякувати зловмисників від потенційних жертв”, - зазначив шеф поліції Вільям Робінсон.
Тим не менше, американські юристи б'ють на сполох. Кажуть, нова система порушує право людини на особисте життя.
“Ситуація нагадує телешоу "Великий брат". За нашими діями спостерігають з усіх боків і це негативно впливає на суспільство. Так враження, наче ми вже не можемо контролювати своє життя. Це складно зрозуміти, поки не відчуєш на власному досвіді”, - каже юрист Дебора Джейкобс.
Наразі система працює лише у невеликому місті Іст-Орандж. Ще донедавна тут був найвищий рівень злочинності у штаті Нью-Джерсі. Окрім нової системи стеження, місцеві правоохоронці використовують систему розпізнавання зброї та електронні зчитувачі автомобільних номерів.