Про це він повідомив під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

Читайте також: Автокефалія для Української церкви: коли це буде, і що зміниться для прихожан

На етапі ухвалення рішення про надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви ми не втручаємося. Але, коли таке рішення буде ухвалене, ми його підтримаємо, і якщо можемо бути корисними на етапі його імплементації, ми будемо раді допомогти,
– заявив Браунбек.

Парубій, в свої чергу, засвідчив, що Путін задіяв всі можливі механізми, аби не допустити цього рішення, бо "розуміє глибину питання", а сам факт приїзду Браунбека є дуже добрим знаком.

"Сподіваюся, ми зможемо отримати позитивне рішення щодо надання Україні Томосу про автокефалію Української Помісної Православної Церкви вже цього року", – підсумував Голова Верховної Ради.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ.

31 серпня Константинопольський патріарх Варфоломій під час зустрічі з Московським патріархом Кирилом заявив, що питання подолання церковного розколу в Україні залишається важливим для Вселенського патріархату.

На Архієрейському соборі у Стамбулі у неділю, 2 вересня, єпископи розглянули питання надання автокефалії для церков, які цього просять.

Що таке Томос?Це указ або декрет предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання Томоса офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

В Україні під Томосом переважно розуміють надання автокефалії (самостійності) Українській православній церкві Московського патріархату та об'єднання її у одну помісну церкву з УПЦ Київського патріархату.