Причина усьому президентський указ “Про оптимізацію центральних органів виконавчої влади”.
“Найпростіше опустити руки та піти собі на лікарняний чи на пенсію, чи куди вдасться. Але ми шукаємо все ж таки спосіб якимось чином зберегти цей музей, він вже має якесь значення. Ми шукаємо, ми ведемо переговори і з одним, і з другим, і третім. Але, на жаль, на сьогодні, на час нашого інтерв'ю, поки що питання не вирішено. Тому музей стоїть опечатаний”, - каже начальник відділу музейної та виставкової діяльності УІНП Олександр Кучерук.
Музей не був окремою юридичною особою, тож працював просто як постійно діюча виставка. Працівники музею просили київську владу, аби та взяла їх на утримання. Однак в управлінні культури КМДА бюджет на цей рік вже розписали.
Зараз в Інституті національної пам'яті працює ліквідаційна комісія, вона має завершити роботу до 15 лютого. Але там заспокоюють, і пояснюють, що разом з указом Президента "про ліквідацію Інституту національної пам’яті", виданий і інший указ, який ще не набув чинності.
“Функції зберігаються і передаються. І прикладом цього є указ Президента про створення Українського інституту національної пам'яті, але вже в рамках Кабінету Міністрів. Шлях непростий, і на сьогодні зроблений перший крок. І надіюсь, що завтра буде зроблений другий крок, у зв'язку з тим, що Кабінет Міністрів прийме постанову про створення інституту”, - сказав перший заступник голови УІНП, голова ліквідаційного комітету Володимир Кривошея.
Днями уряд розгляне Постанову “Про утворення Українського інституту національної пам’яті” - як науково-дослідної бюджетної установи - вже при Кабінеті Міністрів. Поки ж, усі експонати перебувають у приміщенні Київського міського будинку вчителя, де увесь цей час і базувалась постійно діюча виставка. За словами директора музею Олександра Кучерука, предмети експозиції належать Фундації імені Ольжича.