Офіційна дата спомину - 29 вересня. Цього дня, в 1941 році фашисти розстріляли тут понад 30 тисяч осіб. Щороку на "сумне місце", як називають місцеві жителі Бабин Яр, приходять сотні небайдужих, аби покласти квіти до пам`ятника і згадати хвилиною мовчання ті страшні події. Часто це люди, яких трагедія Бабиного Яру торкнулась особисто.
"У нашій сім'ї, рідна сестра моєї мами, росіянка, Михайлова Олена, яка була одружена з євреєм Марком Чудновськім, їм було по 27 років, вона була 4 місяці вагітна і були вони розстріляні тут, в Бабиному Яру", - каже киянка Тамара Коваленко.
"Так, вся сім'я загинула. У бабусі моєї покійної з боку тата було 13 братів і сестер, залишилася тільки вона і сестра, тобто, всіх убили", - каже гостя з Єрусалиму Елла.
Понад 60 років до Бабиного Яру приходять і ті, хто був тут в 41-му ще малими дітьми і бачив все на власні очі.
"Ну, я до цього не дійшов. Там була чужа жінка, моя мати узяла мене за руку, передала руку їй і та мене відвела. А потім, коли викопали ось це все в 43-му і спалювали, вони всі горіли в одному багатті - і євреї, і антисеміти", - каже киянин Віктор Стаднік.
Бабин Яр, як місце масових страт проіснував рівно два роки - з 29 вересня 1941 року по 29 вересня 1943-го. За даними дослідників, загальна кількість жертв, представників різних національностей, перевищила 150 тисяч осіб.