“Моя бабуся пройшла через голод, безпосередньо жила в той момент, розповідає моїм дітям, мені розповідає про ті події, як було важко, як вони з сестрами виживали - їх було багато, без матері. Нам важко зрозуміти це, ми розуміємо, співчуваємо”, - каже вірянка Анастасія.

Зранку - традиційні молебні у пам’ять про жертв Голодомору. Вони пройшли чи не у всіх храмах України. головний посил молитв священнослужителів та вірян - зберегти пам’ять про ту страшну трагедію.

“Цей день має бути для кожної людини, яка живе в Україні, пам’ятним днем, тому що ми просимо Бога, щоб він ніколи не повторював такої схожої історії, яку пережив наш український народ, це трагедія народу”, - сказав митрополит Донецькій і Маріупольський Іларіон.

“Це біда, була вона така, і ми її однозначно визнаємо і говоримо, що ми повинні зробити так, щоб це ніколи не повторилося”, - зазначив голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк.

Всеукраїнська акція "Запали свічу", попри прохолоду та мокрий сніг, зібрала у центрі Львова десятки людей. Свічками пам’яті заставили усю площу біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

“Це єднання нашої держави, нашої України перед великою трагедією. Це дуже нас об’єднує що ми визнаємо те, що ми справді українці, пам’ятаємо свою історію”, - сказав курсант (Україна, Львів).

“Ми зобов’язані з поваги до тих людей, які загинули жертовно, вшанувати їхню пам’ять. Це є наш священний обов’язок”, - переконаний міський голова Львова Андрій Садовий.

Однак з представників влади такий обов’язок виконали не всі. Зокрема, у декількох обласних центрах місцеве керівництво проігнорувало церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Та й на центральні площі міст подекуди виходило не так багато людей, як того можна було очікувати.