Про це радіостанції "Німецька хвиля"розповів прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давід Стулік.
За його словами, у ЄС, зокрема, схвально оцінили і пункт, що передбачає вимогу до державних службовців утримуватися від проявів публічної критики діяльності державних органів та їхніх посадових осіб.
Схожі етичні кодекси для держслужбовців, де є норма про уникнення коментарів про роботу їхніх органів, діють і у країнах ЄС. "Як ви самі можете зауважити, ніхто з європейських держслужбовців публічно не критикує свою службу чи установи, де вони працюють", – зауважив Стулік.
Він додав, що передбачити норму про заборону держслужбовцям критикувати діяльність державних органів та їхніх посадових осіб Україні рекомендувала Організація економічної співпраці та розвитку, яка допомагає розробляти закони та кодекси для держслужб у європейських країнах.
Це міжнародна норма професійної державної служби, яка повинна бути політично не заангажованою та не брати участі у політичних суперечках,
– наголосив речник.
Стулік також зауважив, що українські правила етичної поведінки держслужбовців вичерпні і конкретизовані, а їхнє дотримання залежить від культури самих держслужбовців та їхніх певних навиків.
Нагадаємо, 1 березня на сайті Кабінету міністрів України була оприлюднена постанова уряду № 65 "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" від 11 лютого, в якій міститься пункт про те, що державні службовці повинні утримуватися від публічної критики органів державної влади і їхніх посадових осіб.
Серед іншого, в постанові мовиться, що держслужбовці у своїй діяльності повинні керуватися принципами етики державної служби, серед яких служіння державі і суспільству, доброчесність, лояльність, політична нейтральність. За порушення цих правил державні службовці мають нести дисциплінарну відповідальність.