Про це 27 квітня, в ході прес-конференції в інформаційному центрі медіа-групи "Голос.ua" заявив голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець, повідомляє РБК.
За словами профспілкового лідера, "пішов шалений тиск на шахтарів і членів їх сімей з боку директорів шахт, правоохоронних органів, представників влади на місцях і навіть« тітушок". Попереджають, що участь гірників в роботі об'єднаного з'їзду і в акціях протесту минулого тижня буде вважатися прогулом, погрожують звільненнями і невиплатою заборгованої зарплати".
Тим не менш, за словами Михайла Волинця, ні репресії, ні спроби дискредитувати шахтарські мітинги з боку окремих ЗМІ, не погасять протестний рух.
"Якщо хтось думає, що шахтарів можна залякати, то він помиляється. Розумний, навпаки, прислухається до проблеми шахтарів, і сідає за стіл переговорів, щоб їх вирішити спільними зусиллями. Шахтарі повстали проти корупції, яка панує в галузі", — заявив лідер НПГУ.
Протестна шахтарська хвиля навряд чи вщухне, адже основні проблеми гірників залишилися так і невирішеними: заборгованість по заробітній платі складає 700 мільйонів гривень, а вже в травні збільшиться ще на 400 млн; питання взаємних багато мільярдних заборгованостей об'єднаного ринку електроенергії перед генерацією; а ТЕСів перед шахтарями не вирішується; ні копійки не виділяється з держбюджету на розвиток виробництва на держпідприємствах і збільшення видобутку.
"У виробничих об'єднань немає грошей на елементарне, наприклад, на підвезення гірників на робочі місця, ліквідуються робочі місця, людей викидають на вулицю, яскравий приклад — Первомайськвугілля, де тільки за місяць фонд оплати праці скоротився більш ніж у два рази, що свідчить про скорочення великої кількості шахтарів", — підкреслив лідер Незалежної профспілки гірників України.
На думку М.Волинця, якщо проблеми вугільної галузі не будуть вирішуватися в оперативному порядку, а заборгованість ДП "Енергоринок" перед енергетиками не скорочуватиметься, то не вдасться заготовити в достатніх обсягах вугілля і підготуватися вчасно до опалювального сезону. А це загрожує повним колапсом паливно-енергетичного комплексу країни.
Михайло Волинець вважає, що у разі повного ігнорування шахтарських проблем з боку влади, настрої серед робітників досягнутий точки кипіння. "До кінця року Міненерго планує закрити 11 державних шах, без роботи залишиться 13 тисяч шахтарів, десятки тисяч сімей втратять засоби існування", — говорить голова НПГУ.
Все це може спровокувати нову хвилю потужних протестів уже в шахтарських містечках, де у людей не буде іншого виходу, як вимагати у влади справедливості, впевнений Михайло Волинець.
В ході прес-конференції М.Волинець повідомив, що 28 квітня гірники мають намір провести нараду лідерів профспілкових організацій, щоб обговорити плани своїх подальших дій. "Можна залякати сім'ї шахтарів, але не самих гірників, — зазначив Михайло Волинець. — Вони кожен день спускаються в забій, як в останній раз. Шахтарі налаштовані на діалог, вони готові обговорювати кроки з реформування вугільної галузі, реструктуризації та консервації шахт, які вже виробили свій ресурс, але при цьому влада повинна розуміти, що людям необхідно надати взамін рівноцінні робочі місця. Інакше ми отримаємо нові міста-примари із зруйнованої соціально-економічною сферою".
Як уже повідомлялося, в Києві, після проведення 21 квітня ІІІ об'єднаного з'їзду шахтарів поновилися багатотисячні акції протесту, мітинги і пікетування органів влади гірниками з шахтарських регіонів.
Делегати з'їзду, представники як ППВП так і НПГУ, виступили з консолідованою позицією з вимогою до Президента України ініціювати звільнення міністра енергетики та вугільної промисловості В.Демчишина за непрофесіоналізм і дії, які загрожують енергетичній безпеці держави. Вони також виступають за розгляд проблем паливно-енергетичного комплексу на найвищому державному рівні на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.