Дана розробка, як кажуть автори, в майбутньому може бути використана для створення надійних систем кодування даних. Стаття вчених була опублікована в журналі Nature.
Незважаючи на те, що програмні алгоритми, названі генераторами випадкових чисел, використовуються для кодування даних, які передаються через інтернет, надійність такого методу все одно не абсолютна.
Причина цього криється в тому, що всі фізичні процеси, що лежать в основі роботи електроніки, генеруючої випадкові числа, враховують суворі причинно-наслідкові зв'язки. Іншими словами, результат будь-якої фізичної процесу можна передбачити, володіючи достатньою кількістю даних про систему, в якій він відбувається. Таким чином, знаючи модель пристроя та алгоритм кодування, можна легко розшифрувати дані.
"Насправді випадковими можуть бути тільки квантові процеси, але навіть вивчаючи і використовуючи їх ми повинні бути впевнені, що система демонструє саме квантові властивості і не підкоряється законам класичної фізики в момент вимірювань", — сказав один з провідних авторів дослідження, Кріс Монро, співробітник Об'єднаного квантового інституту при Мерілендськом університеті в США.
Таким чином, дані, зашифровані за допомогою послідовності по справжньому випадкових чисел, розшифрувати не знаючи точної їх послідовності неможливо.