У Києві створено спеціальний сканер, який допоможе в інвентаризації об'єктів
Звичайний мікроавтобус, а на ньому незвичайний апарат. Одразу із сімома високоточними камерами та сканером. Його вартість 500 000 євро. Втім, купувати для Києва таку диво-машину не будуть. Придбають лише інформацію, яку збере сканер. А це – двісті тисяч об'єктів за два мільйони гривень. У результаті отримають тривимірну модель міста з найменшими деталями. З незаконними МАФами та рекламними банерами.
За словами Андрія Вавриша, заступника директора департаменту містобудування та архітектури, зараз є можливість окремого чиновника, з будь-якого з департаментів, який приймає рішення дати чи не дати дозвіл на рекламу, прибрати-не прибрати МАФ, посадити чи не посадити дерево. Це в десятки разів більш якісно, і не дає можливість надати комусь перевагу і є тою основою, з якою починаємо чистити місто.
Сканер може проводити якісну зйомку на швидкості до 36 км/год. Цей сканер виготовили швейцарці. Він може проводити якісну зйомку на швидкості до 36-ти кілометрів на годину. Такі пристрої постійно працюють в інших містах світу.
Як зазначають виробники, 4 системи працює у Франції, 1 в Угорщині, 1 у Греції, 1 у Португалії, 1 в Італії, 4 системи також працююють в США, 1 система працює у Бразилії, по 1 системі — Китай, Японія і Росія.
Разом зі швейцарською системою, у Києві працюватимуть й українські фірми зі своїм обладнанням. А цим октокоптером керуватиме українець Валерій Яковенко.
Це додатковий інструмент, якщо є необхідність отримати дані які неможливо отримати з рівня землі, залучається безпілотна техніка, яка робить зйомку з використанням безпілотників,
— зазначає він.
Машина зі сканером уже пробно виїхала в рейс. Проїхала близько 250 кілометрів. Аби відсканувати все місто – потрібно близько двох місяців. Та головне - аби новітні технології таки допомогли перетворити Київ справді на європейське місто. Адже зараз українська столиця –просто захаращена кіосками та неконтрольованою рекламою.