Телеканал стурбований тим, що йому пред'являють претензії до якості мовлення.
Керівництво телеканалу було змушене звернутися до Служби безпеки України та в Державне підприємство “Український державний центр радіочастот” за допомогою у встановленні причини, що негативно впливає на якість телевізійної трансляції.
Технічні експерти відразу припустили, що радіоперешкоди можуть виходити з різних джерел. Розглянули і причини їх появи. Не виключили фахівці і версію навмисного втручання для глушіння трансльованого сигналу.
“Український державний центр радіочастот” з розумінням поставився до прохання компанії, яка забезпечує трансляцію телеканалу “ІНТЕР”. Співробітники УДЦР провели первинний комплекс організаційно-технічних заходів з виявлення та локалізації джерела перешкоди.
Фахівці підприємства задіяли технічні можливості системи супутникового радіомоніторингу і геолокації земних станцій супутникового зв'язку, а також мобільні засоби радіоконтролю. Допомогли й іноземні колеги.
Однією з проблем, яка на цей момент заважає точно визначити джерело перешкод, є періодичність її виникнення. Справа в тому, що радіоперешкоди з'являються несистемно, а в основному у вечірні години, коли йде трансляція інформаційних і суспільно-політичних програм. Причому, тривалість дії перешкоди протягом доби сумарно може складати 20 хвилин. До того ж джерело радіоперешкоди не має постійного місця положення. Не виключено, що він розміщений на якомусь транспортному засобі.
Результати геолокації УДЦР та англійської компанії “SATcorporatiоn” свідчать про наявність радіоперешкод на території Одеської, Київської та Житомирської областей.
За попередніми даними, можливими причинами радіоперешкоди можуть бути: несправність однієї з наземних супутникових передавальних станцій, які здійснюють передачу пакета телевізійних каналів через супутник АМОС-3, некоректна робота однієї з систем ретрансляції сигналу телерадіокомпанії і, що не виключено, навмисна постановка перешкоди.
УДЦР продовжує роботу з виявлення перешкод і про всі результати повідомляє СБУ та МВС України для розслідування всіх обставин, пов'язаних з радіоперешкодами.