Він зазначив, що МНС усвідомлювало, що впровадження в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером буде непростою, враховуючи юридичні, технічні особливості, а також часові рамки і масштаби проекту, якого за своїм змістом та обсягом в нашій державі за часи незалежності не було. Проте, водночас, Ціцак додав, що в основу даного проекту було закладено передові рекомендації Європейської Асоціації Служб Екстреної Допомоги (EENA) щодо вимог самої Системи-112, а також компаній, які мають найуспішніший досвід запуску подібних Служб в Європі або США.
"Враховуючи відсутність подібних проектів в нашій державі за останні 20 років, українське законодавство та правила проведення державних закупівель виявилися недосконалими в даному напрямку. Крім того, додатково до підписаної угоди, необхідно було укласти близько 20 додатків до неї: кошториси витрат як в цілому, так і по кожному етапу; календарний план реалізації проекту; специфікацію по кожному етапу та кожній системі і так далі", – зазначив Ціцак.
Поміж того, він підкреслив, що система 112 мала частково запрацювати у 4-х містах, що приймають матчі фінальної частини ЄВРО-2012.
"На даний момент, система 112 у Львові, Харкові, Києві та Донецьку функціонувати не буде, але це не означає, що не працюватиме телефонний номер 112. Ми узгодили з компанією "Укртелеком" технічні можливості та чекаємо на рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації з даного питання",
– Олег Ціцак.
Також Ціцак зауважив, що дзвінки, що надходитимуть на цей номер, будуть автоматично переадресовані на Службу порятунку МНС України 101. Телефонувати громадяни України та іноземці зможуть з будь-якого куточку України і отримають необхідну екстрену допомогу в тому регіоні, де вони перебувають.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що тендер на придбання обладнання і послуг для впровадження в Україні системи екстреної допомоги за номером 112 виграла американська компанія Hewlett-Packard.