Про це сідчать висновки звіту "Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017 – 2020 роки". Його Програма Розвитку ООН планує опублікувати у квітні 2021 року.
До теми Президентки та очільниці уряду: якими країнами світу керують жінки
Аналіз гендерного співвідношення на керівних посадах
Аби здійснити дослідження, аналітики вивчали відкриті дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, приватних підприємців та громадських об'єднань України.
Донедавна в Україні не збирали дезагрегованих за гендерною ознакою статистичних даних. Це ускладнювало та подекуди унеможливлювало повноцінну оцінку відмінностей у становищі чоловіків та жінок.
Ми сподіваємось, що результати цього дослідження будуть корисними для тих суб'єктів та зацікавлених сторін, як урядових, так і неурядових, які працюють над розширенням можливостей жінок та досягненням повної гендерної рівності в Україні,
– розповіла керівниця відділу співпраці Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер.
Про що свідчить дослідження
Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева відзначила: результати демонструють невелике поліпшення ситуації у сфері гендерної рівності в Україні. Для забезпечення гендерного паритету і розширення прав жінок потрібно докласти значно більше зусиль.
За останні три роки загальна частка жінок на керівних посадах в Україні зросла майже на пів відсотка — до 40,48%. Втім це значно вище від середньосвітового показника у 29%.
Дослідження продемонструвало, що:
- Гендерний дисбаланс серед менеджерів і підприємців у Києві значно більш виражений порівняно з середнім національним показником.
- Київ входить у першу десятку районів і міст з найнижчою часткою жінок серед керівників і приватних підприємців.
- Керівниками і приватними підприємцями в більшості секторів економіки, як і раніше, є переважно чоловіки.
- Частка жінок у цілому збільшилася з 2017 до 2020 року на 0,5 відсотка.
- Україна посідає друге місце в Європі за часткою жінок серед менеджерів і підприємців.
- Жінки переважають у сферах "Проживання та харчування", "Державне управління та оборона", "Охорона здоров'я та соціальна робота", а найбільше переважають в "Освіті" та "Діяльності домогосподарств як роботодавців".