Кулеба також нагадав, що Україна є учасницею процесу придністровського врегулювання. Свої контакти наша держава провадить через посла з особливих доручень.

До теми У Молдові заперечили, що Україна нібито пропонувала "закрити питання" з Придністров'ям

Що сказав Кулеба про контакти України і Придністров'я

Міністр закордонних справ України в інтерв'ю зазначив, що наша держава проводить консультації як із представниками процесу придністровського врегулювання, так і зі сторонами конфлікту – Кишиневом і Тирасполем. Водночас наша держава не має жодних контактів у цьому процесі з Росією.

Кулеба зауважив, що посол з особливих доручень МЗС Паун Роговей проводив зустрічі, як представник України, з лідером так званого Придністров'я Вадимом Красносельським.

Такі зустрічі в тісній координації з молдовською стороною проводилися та будуть проводитися надалі. Ці контакти – частина роботи спецпредставника,
– наголосив український міністр.

Водночас він підкреслив, що спецпредставник МЗС тісно координує свою діяльність із Кишиневом, і у зв'язку з цим жодних неузгоджених кроків чи ініціатив з українського боку ніколи не було та не буде.

Кулеба також підкреслив недоліки попереднього формату "5+2" у вирішенні придністровського конфлікту, пояснюючи це неефективність участю Росії.

Глава українського МЗС висловив думку, що найбільш ефективним на сьогодні є діалог у форматі "1+1", тобто прямі переговори й консультації між Кишиневом і Тирасполем.

"З урахуванням початку переговорного процесу щодо вступу Молдови та України до Європейського Союзу, придністровське врегулювання повинно стати питанням європейського порядку денного, зокрема у сфері безпеки", – сказав Кулеба.