Експерти вказують на спільну проблему обох країн. Майже десятиліття Греція жила коштом міжнародних кредитів. Спроби реформувати й оздоровити економіку провалилися. Греки не забажали скорочувати свої витрати. А нинішній ліворадикальний уряд взагалі прийшов до влади із гаслом "припинимо затягувати паски".
Читайте також: Користувачі інтернету вирішили врятувати економіку Греції своїми силами
Попри часткове списання кредиту у 2012-му році, зовнішній борг Греції на сьогодні перевищує 300 мільярдів євро. Це майже вдвічі більше за ВВП країни і втричі – за допустимий рівень держборгу для членів Єврозони. Учора платити за своїми боргами Афіни остаточно відмовились.
У липні дедлайн підходить і для України. Та в уряді кажуть – проводити прямі паралелі між двома країнами не варто. Адже Греція в чотири рази менша за Україну.
Міністр фінансів Наталія Яресько називає Україну майже зразковим боржником. Каже, що ми свої зобов'язання виконуємо. А технічний дефолт – загрози населенню не несе. Це означає лише припинення платежів. За цей час в уряді сподіваються реструктуризувати борги і замінити дорогі короткотермінові кредити на дешеві довгострокові.
Все частіше говорячи про Україну, експерти згадують досвід Польщі. Свого часу країні списали майже половину зовнішнього боргу. Але це відбулося лише коли Варшава стала на стежку рішучої економічної трансформації.