Також Україна готується до запуску ракетоносія “Циклон-4”, який стартує з бразильського космодрому, що на мисі Алькантара вже у 2012 році.

“Ми будемо мати незалежний вихід з нашого стартового комплексу, який ми будуємо разом з Бразилією, в космос. Це надзвичайно важливо, тому що за оренду космодрому - це треба платити великі гроші. Тут будуть зовсім інші відносини. Крім того, ракета "Циклон-4" - це унікальна ракета, яка створюється повністю з комплектаціями українських підприємств”, - сказав радник генерального директора Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов.

Спільно з Росією Україна готує прилади для 6-ти експериментів першої черги "Планетний моніторинг". На Міжнародну космічну станцію українці поставлять два прилади.

“Якщо десь близько пролетить цікава комета чи астероїд, небезпечний для Землі, наприклад, то це якраз і буде задачею наших апаратів. І це, в основному, та частина апаратури, яка добре нам відома, в якій Україна є ну на передових рубежах, можна сказати, серед апаратної частини, це спектрополіметрія”, - каже завідувач відділом фізики тіл сонячної системи Анатолій Відьмаченко.

“Оскільки кожен квант світла повинен знайти своє місце - він цінний, він несе інформацію, то будь-які втрати, звичайно, знижують ефективність приладу. Зазвичай такі прилади не дуже ефективні, але нам вдалося знайти рішення”, - зазначив старший науковий співробітник головної обсерваторії АН України Юрій Іванов.

На Міжнародній космічній станції працюватиме спеціально підготовлений космонавт-дослідник.

“Цей космонавт український, він повинен буде виконувати експерименти у найрізноманітніших напрямках, припустимо, як біологія, астрономія, а також високі технології - якісь технічні експерименти, от, тобто, людина має бути грамотною, ну і звичайно, хотілося б ще й самому полетіти в космос, бо особливо після космічного польоту виникло багато питань”, - каже перший український космонавт Леонід Каденюк.

Цьогоріч на потреби української космічної галузі було передбачено 180 мільйонів гривень, втім, отримано лише 60. У США ця сума становить 17 мільярдів доларів.

“Ми інтегровані в міжнародні космічні проекти, на жаль, українська наука ще не має можливості широкого використання, тому що ми не фінансуємося уже 2 роки. Національна космічна програма України не отримує фінансування з бюджету України, а це надзвичайно поганий сигнал, тому що в науці і в космосі, як у спорті - не можна прериватися”, - зазначив академік НАН України Ярослав Яцків.

Слід зазначити, що незважаючи на потужний науковий потенціал, Україна лише в грудні цього року запустить свій перший супутник "Січ-2". Натомість, американці в 2015-му на земній орбіті вже будуватимуть космічний готель.