Мова може йти про створення консорціуму з управління газотранспортною системою України з залученням газотранспортних компаній Росії та Заходу.

Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що об'єднання російського газового монополіста з НАК "Нафтогаз України" передбачатиме обмін активами "протягом усього газового ланцюга" — від геологорозвідки до розподілу газу кінцевим споживачам.

"Газпром" має досвід реалізації угод на основі обміну активами з німецькими та італійськими партнерами", — сказав він.

Міллер вважає, що за такою моделлю могли б будуватися і відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом України". Голова "Газпрому" зазначив, що "Нафтогаз" володіє підприємствами у видобувній і газотранспортній сферах, а також має підземні сховища.

"У "Газпрому" — також значні активи, і ми готові розглянути можливість обміну цими активами. Фактично, це і є об'єднання двох компаній", — говорив Міллер, додаючи, що Україна таким чином могла б отримати доступ до "величезних ресурсів" "Газпрому".

На запитання про те, чи за цією схемою "Газпром" братиме участь у модернізації ГТС України, Міллер сказав, що у нього у цьому питанні немає навіть сумнівів.

"Ми будемо зацікавлені у тому, щоб інвестувати в газотранспортну складову", — наголосив він.