Загалом, із майже 60-ти пріоритетів, Україна спромоглася виконати повністю лише 4, тоді як переважна більшість перебуває на стадії виконання.

"Ми оцінили в даному випадку як невиконані станом на зараз 10 пріоритетів. Це питання з політичного діалогу, з охорони навколишнього середовища, економічної сфери. Відбулася така своєрідна позитивна можливо міграція певних економічних пріоритетів", - каже голова Ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

"Є питання, пов'язані з розвитком енергетики і хочемо сказати, що тут очевидно є теж позитивний крок в тому сенсі, що Україна приєдналася нарешті до Європейського енергетичного співтовариства і тепер далі мова йде про запровадження відповідних принципів регулювання енергетичного сектору в цілому, і газового сектору зокрема. Але, ви прекрасно розумієте, що тут є багато політичних питань", - каже директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковьский.

Експерти наголошують - влада змістила акценти з політичних та соціальних реформ на економічні. Зокрема, цьогорічний урядовий план першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу лише частково збігається з пріоритетами Заходу. Фахівці стверджують - якщо низки пріоритетів і дотримуються, то лише на папері. Тоді як до виконання справа поки не доходить.

"Були зрушені з мертвої точки дуже багато питань, які кілька років не вирішувалися. Загалом, ну, по абсолютній більшості питань прогрес досягнуто у сфері нормативно-правового регулювання, тоді як щодо імплементації, як і раніше, все попереду", - каже науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

"Україна буде проводити адміністративну реформу, реформу державної служби, Єврокомісія навіть має виділити 70 млн. євро на цю тему. Але, що здивувало, що майже в ті ж самі дні, коли прозвучали ці заяви, саме в ті дні були провалені антикорупційні законопроекти. Уряд декларує, що він візьме ці гроші на розробку законопроектів про Адміністративно-процедурного кодексу і закону про державну служба, при тому, що ті законопроекти роками розроблені, тобто грошей насправді не треба", - каже заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

Нагадаємо, рівно за тиждень в Брюсселі відбудеться саміт Україна-ЄС, де обговорять угоду про асоціацію, що включає, зокрема, і проект зони вільної торгівлі.