“Коли Росія скоротила подачу газу в Європу і представники “Газпрому” офіційно це признали, ми їм запропонували – будь ласка, звертайтесь до нас, укладемо договір та допоможемо”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Попри планове зменшення закупівель блакитного палива з Росії, Микола Азаров переконує - запасів газу у сховищах вистачить і на потреби України, і на допомогу Європі. Підтримують таку ініціативу і в Адміністрації президента.

“Загальний запас наших сховищ -32 млрд. Це серйозна величина, і не тільки для тижня, а й для місяця. Це досить такий серйозний ресурс, який може бути саме тією палочкою-виручалочкою, чи тією пожежно...чи невідкладною допомогою, яку можна задіяти”, - каже керівник ГУ з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента Андрій Гончарук.

Така торгівля газом, кажуть експерти, можлива лише теоретично. У разі офіційного прохання ЄС та укладання відповідних міжурядових угод.

“Нажаль, тут проблемою буде те, що на це в жодному разі не погодиться “Газпром”, оскільки він втратить частину ринку збуту та прибутки, тим паче, що в контракті записано, що ми не маємо права продавати газ за межі України”, - каже експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін.

Згідно з угодою з Росією продаж газу Україною кваліфікується як реекспорт і суворо заборонений. До слова, сьогодні в Європі вже не існує браку газу, - заявили у Єврокомісії.

Нагадаємо, минулого тижня низка країн ЄС зокрема: Італія, Австрія та Польща, поскаржились на скорочення поставок газу з Росії, подекуди до 30%.У “Газпромі” спочатку звинуватили у цьому Україну, проте згодом зізналися, що через морози в Росії, були не спроможні виконати контрактні домовленості з Європою.