Але ми не перші проходимо такий шлях. До прикладу, свого часу Італія мала подібні труднощі перед тим як стати багатою державою, в яку довгий час їздили на заробітки українці.

Отже, розглянемо які етапи становлення пройшла Італія і порівняємо з Україною.

Італія

1861 рік – поява Королівства Італії – перше об’єднання маленьких незалежних держав на території сучасної Італії. Частина цих держав була під владою Австро-Угорщини. Але таке об’єднання не сприяло справжньому поєднанню абсолютно різних і войовничо настроєних один проти одного людей. Це була лише монархія, з єдиною сім’єю при владі, яка виявилась сильнішою, ніж інші.

1940 рік – Італія укладає союз із нацистською Німеччиною і вступає у Другу світову війну. Це наносить негативний відбиток на економічну ситуацію. Люди Італії чи не вперше в житті зазнали справжніх злиднів.

1943 рік – південна частина Італії перейшла на бік Об’єднаних Націй. Північна Італія залишилась під керівництвом Муссоліні. Тепер Італія умовно розбита не на багато маленьких шматочків, а лише на два великих: північну і південну.

1946 рік – Італія стала Республікою із президентом, якого обирає народ. Але держава перебуває у глибокій кризі, рівень бідності зашкалює. Саме це й стало умовним стартом для народження нової держави. Італійці починають розуміти, що вони єдина незалежна держава. З цього року Італія починає шукати вихід.

1949 рік – Італія приєдналась до НАТО.

1953 - 1962 роки – славнозвісний економічний бум Італії. Ця країна за 10 років стала одною з найбільш розвинених у Європі. До того знали, що таке Рим і Ватикан, що ж таке Італія знали тільки в ракурсі фашизму і Муссоліні. Італійський уряд, а також підприємці, змогли розумно використати природні ресурси країни задля власного процвітання. Фінансово «стати на ноги» Італії допомагали США.

Україна

А тепер подивимось на історію України.

1991 рік – Україна нарешті стала Незалежною державою. До того вона була різними частинами різних країн, в тому числі і Австро-Угорщини. Але в цьому році наша країна стала незалежною тільки по документах, а керували і далі з Російської Федерації. Фактично, це наш союз із «Нацистською Німеччиною» (читай Росією).

1991 – 2013 – наша довга війна. Війна, в якій український народ збіднів і загубив свою національність. Війна, яка розбила Україну на Східну і Західну.

2013 рік – Революція Гідності. Нарешті наша країна стала дійсно Незалежною, із власним президентом, Петром Порошенком, якого вибрав народ. Держава перебуває в глибокій кризі, викликаній усіма попередніми подіями, багатолітнім розграбовуванням нашої держави. Рівень бідності зашкалює. Але саме з цього моменту українці починають розуміти, що вони єдина незалежна держава. Саме з цього року Україна починає шукати вихід.

2013 – 2015 роки – Україна перебуває у стані війни з Росією, яка намагається від’єднати велику частину нашої держави. Але тепер ми, українці, розуміємо, за що боремося, розуміємо, що ми єдина держава. Починають працювати реформи. Чи не вперше в житті уряд намагається працювати на благо власної країни, а не на чиєсь іще. США активно допомагає фінансово. Окрім США нам допомагає Європа.

Як бачимо, є надії на економічний бум в Україні. Особливо враховуючи, що нас підтримує набагато більше впливових «друзів». Умовно кажучи, зараз ми перебуваємо на 1947 – 1949 роках історії Італії. Тільки от темпи у нас набагато швидші.

Така схожість між становленням двох країн дає українцям ще більше надій і впевненості.

Читайте також: Наймасштабніший фільм про Євромайдан показали в Києві