За її словами, позиції щодо Мінських домовленостей України та Росії є різними. Залишається відкритим питання відведення військ та техніки від українсько-російського кордону.

Для України важливо, що діалог триває і є якісь поступки. Зараз важливо зберегти динаміку встановлення миру на сході України,
— каже Олена Зеркаль.

Вона додала, що також стоїть питання щодо залучення міжнародних спостерігачів до парламентських виборів на Донбасі. Мова йде про збільшення місії ОБСЄ, яку необхідно збільшити до 1500 осіб та забезпечити контроль по всьому периметру кордону України та Росії.

Є підтримка всіх європейських країн,
— зазначила заступник міністра закордонних справ.

Читайте також: Тільки армія на кордоні зможе стримати ворога, а не "Стіна", — Білецький

"В дипломатичних колах давно обговорюється питання необхідності реформування Організації Об'єднаних Націй. Оскільки організація формувалась під час "холодної війни", після завершення Другої світової війни, і є певні вади в організації діяльності ООН", — розповідає Зеркаль.

Росія має право вето як в Раді безпеки ООН так і в ОБСЄ, тому реформування ООН — це дуже делікатна тема і всі намагаються її уникати,
— наголосила
заступник міністра закордонних справ.

За словами політика, Російська федерація не очікувала запровадження санкцій Євросоюзом.

"Міністерство закордонних справ усіма можливими дипломатичними каналами намагається вирішити ситуацію з Савченко та Сенцовим. Це питання — одне з тих, яке має вирішитися за допомогою цих Мінських домовленостей – звільнення всіх заручників, — наголосила Олена Зеркаль.