Самопроголошені ватажки окупованих районів Луганщини вирішили, що у них комунізм. Тому у платіжках вказували суми, вдвічі менші, ніж у квитанціях решти українців. Жили за рахунок електроенергії від хунти три роки. Тому борги набігли мільярдні. Сподіватися на відшкодування – себе дурити, тому й вимкнули рубильник.

Ватажки сепаратистів заявили, до відключення готові. Оскільки прикордонні райони приєднали до російської електромережі. Представник Росії в трьохсторонній контактній групі Борис Гризлов назвав це гуманітарною акцією. Та українські експерти певні, що російської потужності надовго не вистачить.

Потужностей наявної лінії електроживлення не вистачить для того, щоб повністю задовольнити усі потреби споживачів Луганської області. Їх можна задовольнити у тому випадку, якщо обмежити споживання електроенергії промисловими підприємствами,
– пояснив заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Лінія розмежування розділила енергетичну систему Донбасу навпіл. Єдина у Луганській області ТЕС у місті Щастя перетворилась на енергоострів. В Донецькій області ситуація інша. Там було п’ять станцій. Найпотужніша постачає світло та тепло не тільки на окуповані території, але й у прилеглі райони Авдіївки. Тепер же українська влада вирішила продовжити електричну блокаду ОРДЛО.

Читайте також: Експерт пояснив, чому насправді відключили електроенергію окупованому Луганську

Час відімкнення вибрали не випадково. Провели нові мережі до населених пунктів, які залежали від лінії з окупованої території. Найближчим часом добудують лінії і до сіл Трьохізбенка, Кряківка, Калаус, Оріхово-Донецьке, які автоматично залишились без світла на Луганщині. Тягнуть лінії і до Авдіївки.

Після цього буде прийнято рішення щодо продовження або не продовження електропостачання в окремі райони Донецької області,
– заявив голова НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

Експерти ж певні, припинити поставки на окуповані території можна було і раніше. Однак це було вигідно власникам великих підприємств.

Російська влада вже розказує про комунальний геноцид окупованих територій. Куратори фейкових республік сполошилися не дарма. Бо тепер їм доведеться ділитися ресурсом, який дорого коштує. І платити за нього також.

Читайте також: У Міненерго заявили, коли Україна відновить постачання електроенергії в ОРЛО