Таку думку висловив економіст Олексій Кущ.

"В Україні всі операції з металобрухтом здійснюються без ПДВ, ця норма наразі діє до 2027 року. Проте, продовживши її, законодавці прибрали іншу норму (196.6), що підкріплює її. І тепер кожна юридична особа, яка хоче продати металобрухт і у якого він утворився в результаті демонтажу, будівництва або інших відходів, тепер зобов'язана нарахувати ПДВ пропорційно і поставити собі в податкові зобов'язання", – сказав він.

За його словами, на ринку це нововведення вже назвали податком на "народження" металобрухту.

Наприклад, якщо ви купили 100 т арматури, використали 80 т, а решта 20 т пішла у відходи, то ви ці 20 т можете продати як металобрухт, без нарахування ПДВ. Але тепер законодавство свідчить, що ти як продавець не забудь зменшити свій податковий кредит на 20%,
– зазначив експерт.

Як повідомив Олексій Кущ, це нововведення належить всім, хто демонтує старий будинок, ріже старий вантажний вагон, тобто "добуває" металобрухт.

"Зрозуміло, що законодавці мали добрі наміри збільшити доходи до бюджету. Але ефект буде протилежний: галузь йтиме в тінь. У результаті держава жодних додаткових надходжень не отримає", – констатував він.