“В Україні ми вже фінансуємо 9 проектів, а нещодавно запустили ще 2. Ми працюємо у різних галузях, таких як підтримка проектів з подовження життя українців, вивчення етнічної історії і культури в Україні, підтримка людей, що живуть з ВІЛ-СНІД, тощо”, - заявив голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мауел Пінту Тейшейра.

Експерти наголошують - у виборі партнерів для розвитку соціальних проектів треба стійко відстоювати власні інтереси. Головне - вправно використовувати дипломатію.

“Співпрацювати треба і з Європейським Союзом, і зі США. Адже американці охочіше виділяють гроші на розвиток громадянського суспільства, ніж ЄС. І тут все залежить від того наскільки розумно ви зможете цю співпрацю поєднувати”, - сказав представник Словацької Республіки Павол Демеш.

Поради фахівців з євроінтеграції подекуди виявилися напрочуд практичними.

“Якщо громадська організація прагне отримати грант Європейського Союзу, вона, по-перше, повинна писати не те, що планує робити, а те, що хоче почути фінансовий донор. І друге - треба щонайменше 15 разів у тексті проекту використовувати такі слова, як “соціальний”, “участь” і “діалог”. І тоді ви точно отримаєте грант!”, - порадив представник Туреччини Левент Коц.

Разом з тим, всі експерти радять не забувати - досвід одних країн не завжди підходить іншим. Відтак, поради представників Центральної та Східної Європи варто розглядати крізь призму українського менталітету.