У розслідуванні секції "Браво" групи "ІО" йдеться, що Кабінет Міністрів підготував проект постанови “Про заходи щодо утилізації рухомого військового майна Збройних Сил України, СБУ, МВС, Державної служби транспорту, Адміністрації Державної прикордонної служби, СЗР, Держслужби спеціального зв'язку захисту інформації, УДО, що знаходиться на тимчасово окупованій території АРК і не планується до висновку”. Цей документ пропонував усім перерахованим відомствам затвердити перелік майна, що не доцільно передислокувати на материк.
Державному концерну “Укроборонпром” наказувалося одноосібно, на власний розсуд визначити виконавців робіт з утилізації на “неконкурентних засадах” з числа тих підприємств, які розташовані в Криму і мають виробничі потужності для проведення такого виду робіт.
Читайте також: На захоплений окупантами підводний човен "Запоріжжя" з’явились нові зазіхачі
Першими забили тривогу в Міноборони. Там, навіть у березневому хаосі, все ж змогли розглянути “корупційну складову” в документі, який так хвацько намагалися “протягнути” через Кабмін. Висновок військового відомства був однозначним – “Міноборони не підтримує проект постанови і пропонує його доопрацювати з урахуванням зауважень,
- повідомляє “Інформаційний опір”.
Як продавали Крим. Поки військові ламали голову, як витягнути своє "рухоме майно" на материк, в Кабміні спритні хлопці (до слова, що мають свій комерційний інтерес в Криму) відразу ж стали проштовхувати рішення нічого з АРК не виводити, а продати "своїм" фірмам без всяких тендерів. На щастя, в Міноборони один високий чиновник (якого після цього ті ж спритні хлопці взялися звинувачувати... в корупції) повстав проти цієї схеми, і прем'єр Яценюк в підсумку проект розпорядження не підписав,
- прокоментував координатор “Інформаційного опору” Дмитро Тимчук.
Читайте також: Флот України, виведений з Криму, відновив боєздатність
Зазначимо, 25 березня у Міноборони заявили, що вартість майна, яке перебуває у Республіці Крим, оцінюється в 11 мільярдів 439 тисяч доларів. А вже 27 травня прес-служба президента повідомила, що вартість вже виведеного майна та військової техніки перевищує 1 мільярд доларів США. Із цих даних зрозумілі масштаби чиновницької афери, яка не втілилась у життя.