Тепер до трактування історичних подій окрім російський вчених, хочуть долучити й науковців з Польщі, Туреччини та Литви. Чи стане Богдан Хмельницький героєм для поляків - міністр прогнозувати не береться, але діалог, каже, треба починати.
”З усіма сусідами треба налагоджувати якомога ширший міжкультурний діалог, тому ми будемо родити спільні посібники по історії для вчителів і з нашими сусідами з Росії, і з нашими сусідами з Туреччини. Я думаю, найближчим часом отримаємо офіційну відповідь від Міністерства освіти Турецької Республіки, і запропонували вже такий лист Республіці Польща, я думаю, будемо ще робити з литовцями та іншими сусідами”, - каже Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.
Міністр наполягає - подібні проекти підтримує та активно фінансує європейська спільнота. Наразі там старшокласники вже використовують спільні німецько-французькі посібники з історії, на завершальному етапі знаходиться підручник, написаний спільно Польщею та Німеччиною. Готується і спільний німецько-російський посібник.