Через відсутність державної підтримки, соціальних гарантій та бажанням зробити кар’єру заради утримання родини - на другу-третю дитину наважуються лише лічені молоді родини. Єдиний спосіб змінити ситуацію, кажуть психологи та акушери, ввести моду на багатодітність і материнство загалом.
”Потрібно з дитячих і підліткових років кожній дівчинці, майбутній матері говорити не лише про її особисту привабливість, а й про те, що кожна жінка має своє призначення на цій землі. Не треба пропагувати з екранів телевізорів - пиво та його вживання, паління, слава богу, зараз вже заборонено”, - каже доктор медичних наук, лікар-акушер Юлія Давидова.
Самі українські жінки народжувати не проти. Кажуть, тут все залежить від сприйняття батьківства як такого кожною конкретною людиною.
”Напевно, по-перше це залежить від дівчини, по-друге від виховання дуже багато залежить, сімейних цінностей. Тобто, те що ми зараз вкладаємо в майбутнє покоління – те і потім спрацьовує”, - кажуть киянки Марина і Ольга.
”Дуже часто вважається, що дитина – це клопіт. Мене часто запитують – ну як, важко? А мені не важко, а навпаки. До народження дитини я працювала перекладачем, зраз звичайно часу менше, коли дитина підросла, але з іншого боку скоро підросте ще більше, піде в дитячий садок і я зможу продовжити”, - каже киянка Євгенія.
“Ну не знаю, мені подобається працювати, дітей я ніколи не мала, і ніколи не хотіла. Напевно через те, що я себе люблю”,- каже киянка Віра.
За даними Держкомстату у порівнянні з липнем цього року населення України скоротилося на майже 20 тисяч чоловік. Відтак, на 1 вересня в Україні проживало трохи більше 45-ти мільйонів 800 тисяч чоловік. Водночас за результатами Всеукраїнського перепису населення, проведеного в грудні 2001 року, в Україні проживало майже 48,5 мільйонів людей.