Аби підтримати українську армію, спортсмени продають свої нагороди
В Європі та США подібні аукціони не рідкість. Отримані кошти йдуть переважно на підтримку медицини чи іншу благодійність. У 2012-му Володимир Кличко продав свою золоту медаль із Атланти-96 за мільйон доларів. Гроші пішли на підтримку молодих спортсменів, а таємничий покупець одразу ж повернув медаль боксеру.
Сьогодні на підтримку українських воїнів Доктор Залізний кулак з молотка продає свої боксерські рукавички. Долучився автографом до благодійності і старший брат Кличка. Допомогти пораненим вирішила і титулована українська боксерка.
Хочу продати свій спортивний трофей і на цьому заробити пристойну суму грошей і віддати безпосередньо на поранених, яких зараз дуже багато в Київському госпіталі. Буквально в п'ятницю я їздила туди: так, я привезла туди від сім'ї невелику суму грошей для бійця, який потребує операції в Ізраїлі. Але поки ми самі не переможемо і поки ми самі не допоможемо один одному, ніхто нам не допоможе, – каже віце-президент Національної ліги професіонального боксу України Аліна Шатернікова.
Той бій для багаторазової чемпіонки світу та Європи був знаковим, згадує спортсменка.
В основному у мене поєдинки проходили не в Україні і завжди була мрія, щоб бій чемпіонський пройшов в Україні. Той бій я провела на високому рівні майстерності, не програвши жодного раунду, тому для мене цей пояс в моїй спортивній карьере важливий. В ньому закладено дуже багато чого: і праця, і мрія, і те, що цей бій був останній в моїй спортивній кар'єрі, – згадує віце-президент Національної ліги професіонального боксу України Аліна Шатернікова.
Свою найдорожчу медаль продала українська гімнастка
Гімнастка Наталія Годунко продала свою першу медаль, яку здобула 2001-го року. Ініціатива із продажем спортивних трофеїв поширилася саме за її підтримки.
Це ідея мого знайомого, який мені на фейсбуці написав пост, що є така можливість допомогти нашій українській армії, якщо ти зможеш виставити якийсь свій предмет або регалії. Я не довго думала – виставила булаву-стрічку і чомусь мені захотілося виставити медаль. Це перша моя медаль, і вона найдорожча мені, бо в неї було вкладено стільки праці, – каже дворазова чемпіонка світу, чемпіонка Європи Наталя Годунко.
Викуплену медаль Наталії Годунко благодійник повернув. Жест на 100 тисяч гривень зробив нардеп Володимир Полочанінов. Однак, війна триває навіть в мережі. На сторінці Вікіпедії Наталії Годунко інформацію про благодійність спортсменки виправили. Очевидно, що взаємовідносини з росіянами як пересічних українців, так і спортсменів змінилися.
У мене дуже багато друзів в Росії. І деякі розуміють: ті, які дивляться якісь європейські канали, які читають інтернет, у яких є своя думка, котрі іноді приїжджають в Україну і бачать, що тут зовсім не так, як кажуть в Росії – з ними говорити легше. Але основна маса – ті люди, які дивляться російське телебачення, читають російську пресу. І звичайно, з багатьма друзями я втратив зв'язок, тому що я теж сприймаю все це дуже близько, – розповідає головний тренер ФК "Динамо" (Київ) Сергій Ребров.
"Про Україну треба більше розповідати іноземцям. Нам є чим пишатися і є про що сказати. Апе я особисто в аукціоні брав участь перш за все не як спортсмен, як громадянин своєї держави. Навіть мізерна допомога, спрямована на підтримку армії – дієва. І закордоном треба показувати якомога більше реалій", – впевнени український тенісист- професіонал Сергій Стаховський.
Небайдужі українці збирають мільйони на потреби армії
Волонтери по всій Україні уже протягом місяців збирають кошти на потреби армії. Суми сягають мільйонів гривень.
В наших силах зараз лище сподіватися і робити все можливе, щоб це закінчилось, давати будь-яку підтримку нашим хлопцям, які захищають нас, нашу країну. Ми маємо робити все, що від нас залежить, – каже головний тренер ФК "Динамо" (Київ) Сергій Ребров.
Інтернет-аукціон триває. До нього долучилися гравці "Шахтаря" та львівських "Карпат". Інші виставляють на продаж спортивні колекційні артефакти із автографами відомих спортсменів.