Усі ми знаємо: тієї ночі як тільки заснемо, миттю прилетить на золотих санях Миколай – з білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків.

Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина.

Утім це тільки зараз свято Миколая називають дитячим, а колись його не менше чекали й дорослі. За давньою українською традицією саме цього дня, зібравши свіжий солод, чоловіки починали варити пиво. При чому багато, бо всі сусіди збирались на єдине святкування, приносили зі собою пісні страви і розважалися допізна. Такі братчики були ритуалом примирення ворогів і прощення всіх образ

Старожили вірили: все лихо, яке є поміж людьми, виникло саме через те, що тепер ніхто не варить святому пива.

Читайте також: Найцікавіші традиції українців на зимові свята

Вечір закінчувався не менш феєрично. Напідпитку господарі впрягали кращих коней і з піснями їздили навколо села, перевіряючи, чи слизький сніг випав цього року .

Цей день також був сприятливим для укладання домовленостей. Українці вірили, що коли Святий ходить селом, ніхто не стане обманювати.

До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувалися перед Різдвом, дівчата заздалегідь наводили лад у своїх скринях: готували одяг, діставали рушники і прикраси та прибирали в хаті – одне слово, чекали сватів.