Зовні винахід нагадує стикувальний модуль космічного корабля, який встановлюють на місце прориву, і апарат перенаправляє потік речовини у необхідному напрямку - на танкер, баржу тощо.
"У розробці фактично був зроблений такий підхід, який забезпечує з'єднання в тих випадках, коли, ну візьміть брансбойт і спробуйте на нього що-небудь надіти, коли він включений. Неможливо. А якщо ви дасте можливість витікати кудись рідини, то ви зможете і з'єднати, і продовжити подальшу роботу. А потім вже можна закрити", - каже доктор технічних наук, професор, полковник Юрій Данік.
Винахідники переконують: якби подібний пристрій існував раніше, то катастрофічного витоку нафти у Мексиканській затоці навесні цього року просто не сталося б. Вартість проекту не називають. Однак відомо, що для кожної нафто- чи газодобувної платформи-замовника, готуватимуть власний унікальний модуль.
"Зацікавленість зарубіжних партнерів, як серед державних установ за кордоном, зокрема в США, Канаді, Казахстані і в великих компаніях нафтодобувних дуже велика до цього так скажемо відкриття. І зараз МЗС буде працювати в практичній площині з нашими вченими, для просування цієї ідеї за кордоном теж", - каже директор департаменту зовнішньоекономічного співробітництва МЗС Володимир Лакомов.
Випробовування показали, що окрім ліквідації витоків, модуль також дозволить відновити роботу законсервованих аварійних платформ та промислів.