Глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калєтнік зареєстрував законопроект №10051, яким запропонував розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі.
Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом. Це, за розрахунками Калєтніка, дозволить місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5-4,5 мільярда гривень на фінансування розвитку сільської місцевості.
Введення цього збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також ідуть до місцевої казни.
Експерти розцінюють ініціативу "регіонала", як чергову спробу підсилити податковий тиск на сільгоспвиробників. "Чому тільки 1%, краще відразу 10%, щоб ще більше зібрати", - каже віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Стрижак.
"Орендна плата з урахуванням підвищення нормативної оцінки землі склала 5,5% вартості землі, плюс дорожчають складові виробництва: на 100% мінеральні добрива, на 30% - гербіциди, на 50% - техніка. Якщо все це скласти, то такими намірами прокладається дорога в пекло", - наголошує він.
До того ж прийняття таких заходів несвоєчасно в умовах, коли отримання кредитів обмежене і вільних оборотних коштів у підприємств немає, упевнений перший заступник голови асоціації "Укрцукор" Петро Борисюк.