Корабель вирушив із данського порту у Фредеріксгавені 18 вересня 2021 року. Він здійснив транзит через Босфор до Чорного моря на шляху до Одеси.

Цікаво Україна купила у британців потужний криголам для місій в Антарктиді: фото

"Джеймс Кларк Росс" прямує в Одесу

За інформацією Національного антарктичного наукового центру, криголам вирушив у дорогу під синьо-жовтим прапором. Його перереєстрували, застрахували та отримали радіопозивні.

Криголам
Криголам вирушив до України з данського порту / Фото Oguz Eroguz

На борту флагмана перебуває український капітан Олег Новосильний. Йому допомагає британський "капітан-наставник" Саймон Воллес.

Джеймс Кларк Росс
На борту перебуває 2 капітани / Фото Oguz Eroguz

До України криголам плив майже 3 тижні. Судно подолало Північне, Середземне та Чорне море. Згідно з даними на сайті Marine Traffic, в порт Одеси криголам прибуде 5 жовтня.

Український науковий корабель
До порту в Одесі криголам прибуде 5 жовтня / Фото Національного антарктичного наукового центру

"В Одесі, після завершення всіх потрібних формальностей, відбудеться офіційне представлення судна та буде повідомлено його нову назву", – зазначили в науковому центрі.

Україна купила корабель
В Одесі перереєструють криголам / Фото Oguz Eroguz

Україна купила криголам: що відомо

  • Легендарний криголам "Джеймс Кларк Росс" Україна купила у Великої Британії. Акт про купівлю-продаж підписали 19 серпня 2021 року.
  • Вартість покупки для українських науковців становить 5,3 мільйона доларів. Окрім самого криголама, за цю суму придбали 2 моторних човни та наповнили бак пальним.
  • На цьому судні планують досліджувати Світовий океан. Науковці зможуть працювати не лише в Антарктиді, а й в Арктиці, і допоможуть з логістикою на станції "Академік Вернадський".

Джеймс Кларк Росс криголам
Українцям офіційно продемонструють нове судно / Фото Oguz Eroguz

Текст публікації у твітері @YorukIsik:

Полярне науково-дослідне судно "Джеймс Кларк Росс" Українського національного антарктичного наукового центру, яке є частиною Міністерства освіти і науки України, здійснило транзит через Босфор у напрямку Чорного моря на шляху з Фредеріксгавена до Одеси.