Сторони вже підписали акт про купівлю-продаж. Це відбулося у четвер, 19 серпня. Наразі стартував процес переоформлення усіх необхідних документів.
Читайте також "Просто здувало з ніг": українську станцію "Академік Вернадський" накрили снігопади – фото
Після завершення цих процедур, судно, яке, зараз перебуває у Данії, зможе вирушити до України – вже під українським прапором. Згідно з попередніми домовленостями, криголом прибуде у порт Одеси на початку осені.
Скільки заплатила Україна
Криголам обійшовся українцям приблизно у 5,3 мільйона доларів. Про це у коментарі BBC розповів Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру. За його словами, у цю суму входила, зокрема, покупка 2 моторних човнів (по 25 тисяч доларів доларів) та наповнення баку пальним (понад 272 тисяч доларів).
Такий вигляд має корабель, придбаний україцями / Фото Євгенія Прокопчук та British Antarctic Survey
Раніше у МОН пояснили, що криголам дозволить українським науковцям повернутись до досліджень Світового океану. У майбутньому вони планують працюваьти не лише в Антарктиді, а й в Арктиці. Водночас власне судно допоможе розв'язати логістичні проблеми на станції "Академік Вернадський".
Що відомо про "Джеймс Кларк Росс"
Джерело: "Вікіпедія"
- Судно назвали на честь британського військового моряка та полярного дослідника. Понад 180 років тому він здійснив наймасштабнішу для свого часу експедицію в Антарктику.
- "Джеймс Кларк Росс" спустили на воду 1 грудня 1990 року. Перебувало на службі у Британської антарктичної служби з 1991 року.
- Довжина корабля – 100 метрів. Він може розвивати швидкість до 2 морських вузлів (майже 4 кілометри на годину) через рівне льодове поле товщиною 1 метр.
- На борту легендарного криголама обладнано кілька лабораторій. Є на судні й системи лебідок для розміщення наукового обладнання.
Текст публікації на фейсбук-сторінці британського посольства:
Після 30 років служби у складі британської антарктичної місії криголам "Джеймс Кларк Росс" був проданий українській антарктичній станції "Академік Вернадський". Це вже другий приклад, коли британський дослідницький актив передається українським колегам-науковцям. Перший – це передача у 1996 році станції "Фарадей", яка тепер відома як станція "Академік Вернадський".
Корабель "Джеймс Кларк Росс" відкриває нові можливості для проведення наукових розвідок, зокрема дослідження океанів та зміни клімату в полярних регіонах. До речі, у 1996 році саме "Джеймс Кларк Росс" доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей".