Офіційна дата утворення – 1945 рік, хоча тоді ще була звичайна область. І саме Кримську область у 1954 році Хрущов приєднав до України, вказуючи на територіальну близькість та господарські зв’язки.

Лише в Криму ви можете проїхатись в тролейбусі з Сімферополя і аж до Ялти. Цей унікальний маршрут № 52, довжиною у 86 кілометрів, пролягає через мальовничі гірські райони. Разом з тим на півострові діє і найкоротша трамвайна лінія. Всього 1800 метрів.

За краєвидом, від якого перехоплює подих, потрібно їхати до Великого каньйону Криму. Висота схилів сягає рекордних для України 320 метрів.

Річки у Криму не надто повноводні, зате тут є найбільша в Європі рукотворна ріка – Північно-Кримський канал. Довжина 402 кілометри.

Не дивно, що саме на півострові знаходиться найбільш сонячне місто – Сімферополь. Ніжитись під теплими променями тут можна 245 днів на рік, наприклад, попиваючи кримське вино.

Кримчани завжди професійно оцінювали напій богів, і вже у 1804 році відкрили у Судаку перше спеціалізоване училище виноробів.

Першим, хто здобув перемогу у першому чемпіонаті України з футболу, став кримський футбольний клуб “Таврія”, коли у 1992 році обіграв у фіналі київське “Динамо”.

У Криму пройшла одна з найважливіших міжнародних подій. За 3 місяці до завершення Другої світової війни Сталін, Черчилль і Рузвельт визначили у Ялті подальшу долю Німеччини. Так німці повинні були виплатити Радянському Союзу 10 мрлд доларів компенсацій, і саме в Криму виникла ідея створити Раду безпеки ООН, що в майбутньому мала б вирішувати військові, політичні та економічні конфлікти, щоб більше ніколи не допустити війни.

20 березня Верховна Рада України прийняла декларацію, в якій наголосила "Крим був, є та буде у складі України".