Український музей – справжня машина часу, що переносить відвідувачів у період з 1891 року аж до 30-х років минулого століття, тобто в перші 40 років, коли українці почали заселяти канадські прерії.

Музей української спадщини в Едмонтоні

Тоді за 10 доларів уряд дарував 64 гектари землі. Але ж це тільки земля, а де жити? Зводили невеличкі хатки. Перевага в тому, що вони не потребували особливих матеріалів: лише колоди дерева та глина. Якихось п'ять днів – і в переселенців був дах над головою.

Читайте також: Хто такий Нік Клеґ: знаковий британський політик з українським корінням

В "українському селі" ви не знайдете класичних екскурсоводів. Натомість, є актори, які яскраво описують український побут.

Запрошені в український музей актори

Деякі з них українці, дехто має українське коріння, а є й такі, що проходили курс українознавства в університеті та навмисно додали до своєї вимови український діалект.

Туристам в музеї дозволяють усе: посидіти на ліжках і спробувати намолоти муку на жорнах.

Інтер'єр одного з будинків в музеї

Робота з кожним туристом – це імпровізація. Ніколи не знаєш, що він тебе запитає. А от виходити з образу не можна.

Тут переслідує відчуття, що приїхав на такий собі хутірець, і головне – маєш змогу заглянути до осель. Хтось прибирає в домі, хтось лагодить млинок, хтось кує нові інструменти, хтось сіє зелень, а в церкві саме триває служба.

Церква на території імпровізованого українського села

Найцікавіше, що це все не бутафорія. Усі 39 будинків свого часу перевезли з різних частин провінції. Це й приватні оселі, школи, церкви, зерносховища і крамниці. В останніх, до речі, тільки ті продукти, що стояли на полицях 80 років тому.

Територія Музею української спадщини

Якщо зголоднієте, тут знайдеться, чим нагодувати. У музеї зробили справжній город, на салат точно вистачить. Тут же наліплять вареників. Це улюблений майстер-клас серед туристів. Або хочете – зварять борщу і навіть спечуть запашний хліб.

Українська хата

Музей української спадщини популярний не лише серед туристів, а й журналістів. Зрештою, тут нема чому дивуватись. Через потужну діаспору стосунки між Канадою та Україною завжди були особливо теплі. Що й казати – кожен десятий житель провінції Альберта походить від українських переселенців.

Читайте також: "Українське село" визнали одним з найпривабливіших районів США