Томас Раґлз Пінчон – культовий американської письменник, який народився 1937 року. Автор восьми романів, збірки оповідань і низки нарисів. Лауреат Фолкнерівської (1963) та Національної книжкової (1973) премій, останньої – за свій найвідоміший роман "Райдуга гравітації". Про це пише Сhytomo.

Пінчон здобув гучну славу одного з найскладніших і водночас найзагадковішого прозаїка сучасності, а той факт, що письменник є відлюдником (в американців навіть є прислів’я: "Селінджер ховається, Пінчон тікає"), також додає неоднозначності у ставленні до нього: Томас Пінчон за все життя ще не дав жодного інтерв’ю, не з’являється на вручення премій, ретельно приховує будь-яку особисту інформацію, а його фотографій взагалі існує менш як десять.

Читайте також: Один з найвідоміших французьких письменників відвідає Україну у вересні

Не менш загадковою є і творчість Пінчона, яка позначена іронією і водночас надзвичайно заплутаною символікою та конспірологією, що хитромудро і неочікувано вплетені у полотнища творів письменника, над якими і досі не припиняють ламати списи літературні критики, літературознавці і просто поціновувачі літературних шарад і загадок.

Одним з таких найвідоміших класичних "пінчонівських" романів є "Виголошення лоту 49", який українському читачеві пропонується вперше. Книжку презентує "Видавництво Жупанського", а перекладачем виступив Максим Нестелєєв.

Читайте також: У мережі пишуть про смерть скандального російського письменника Пелевіна

"Виголошення лоту 49" – один з найвідоміших і водночас один із найзагадковіших романів американського постмодернізму. Починаючись як класична оповідь про життя звичайної американської домогосподарки середини 1960 років, оповідь поступово набирає все більш загадкових і таємничих обертонів.

А насамкінець приголомшує читача, залишаючи його наодинці з роздумами про загадки і таємниці, щедро розсипані автором на сторінках твору, і змушуючи його знову перечитувати цей хитромудрий роман.