Вперше святкування Дня Державного прапора відбулось у 2004 році, в останній рік президенства Леоніда Кучми, який підписав відповідний указ — до цього часу День українського прапора відзначали як муніципальне свято.
Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Державний Прапор має давню історію. Починаючи з часів хрещення Русі, синій і жовтий кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Галицько-Волинського князівства. Вони також використовувались на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор. В 1917–1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави. Впродовж 20 століття синьо-жовтий прапор слугував символом українського національного опору проти комуністично-радянської окупації, а 14 березня 1990 Стрий став першим містом УРСР, над яким замайорів синьо-жовтий стяг.
Дата 23 серпня вибрана недарма — саме цього дня у 1991 році група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Зараз цей прапор зберігається у парламенті як реліквія — під склом у музеї ВРУ.
Читайте також: День Незалежності в Києві: повна програма святкувань