“Давайте введемо такий податок. Визначимося скільки нам треба коштів для створення таких притулків для бродячих собак, кішок чи котів, і будемо це робити”, - сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк.

Встановити розмір податку дуже легко, стверджує Анатолій Близнюк. Потрібно порахувати тварин та визначити притулки, у яких проводитимуть стерилізацію. Після цього розділити цю суму на 14 мільйонів працюючих українців. Порахували. Виходить на кожного по тисячі гривень щороку. Власники існуючих притулків переконані, ці кошти проблему не вирішать.

“І ці кошти підуть в нікуди. І їх знову не буде, зовсім. І якщо б відносились з відповідальністю до цього питання, це можна було б вирішити за три роки, без проблем. Але не хочуть цього робити”, - вважає директор притулку для тварин Наталія Мохнєва.

Екологи “за” введення податку на безпритульних тварин. Але не для всіх українців.

“Якщо людина немає тварин, вона і не повинна платити податок. Податок потрібно вводить тільки на тих, хто утримує тварин. Це введення податку на тих людей, які не стерилізують собак вдома і в себе у дворі. І ці собаки, точніше їх приплід, поповнює незліченні зграї бродячих тварин”, - каже голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

За підрахунками громадських організацій, якщо не почати масову стерилізацію бродячих собак та котів, то за рік їхня чисельність може збільшитись на півмільйона. Сьогодні на вулицях близько 5 мільйонів тварин.