В подібних півсферах ще в доісторичні часи жили наші пращури. Компактні ззовні, такі помешкання доволі просторі зсередини. За рахунок своєї форми. До того ж, відсутність гострих кутів та прямих ліній допомагає зекономити 30% будівельних матеріалів та поєднатися з природою.
В світі існує кілька технологій зведення таких будинків. Сферична оселя може бути з бетону, дерева та навіть пінопласту. Українці ж вигадали свою методику — будують помешкання з легкого бетону. Тобто перемішують його з пінополістиролом. Такий матеріал не тільки міцний, а й теплий, тому жити в таких будинках можна цілий рік. До того ж, за словами творців проекту, будинок купольної форми вимагає в 2 рази менше електроенергії на забезпечення тепла, ніж його прямолінійні аналоги.
Такі будинки можуть бути одно-дво та навіть триповерхові. Сфера — одна з найбільш надійних споруд, тому власник такого житла може в будь-який момент щось добудовувати або змінити. Наприклад, перенести вікна чи двері і це жодним чином не вплине на міцність конструкції. Головною родзинкою будинку є купольна скляна стеля. Для її виготовлення використовують енергозберігаюче та світловідбиваюче скло. Зведення такого будинку триватиме близько чотирьох місяців. До того ж, купольні оселі доволі доступні. Оригінальний котедж можна побудувати за ціною квартири у Києві.
Для тих, в кого екологічність матеріалів на першому місті, автори технології пропонують замінити пінопласт на піноскло. Щоправда, кожен квадратний метр подорожчає на кілька тисяч гривень. Окрім приватних будинків, за такою ж оригінальною формою можна зводити готелі та ресторани.