"У нас є інформаційний центр ОДКБ (у Києві), але я не скажу, що він активно працює. В Україні погано розуміють, що таке ОДКБ і чим воно займається, але для цього потрібна інформація. В Україні більше інформації про НАТО, ніж про якісь інші структури, й переламати ситуацію нам поки не вдається, та й, відверто кажучи, в нас немає реальних можливостей як у НАТО, зокрема фінансових", - сказав він.

Бордюжа наголосив, що ОДКБ краща за НАТО, бо створювалася державами СНД, для власного захисту.

"Якщо Україні цікаво разом зі своїми сусідами це, спираючись перш за все на одну школу підготовки кадрів, єдину систему озброєнь, яка існує в Україні, засновану на радянських зразках, на наш близький один одному менталітет і єдину мову, то тоді ми готові співпрацювати", - повідомив він.

Генсек ОДКБ наголосив, що всього цього немає у НАТО.

"Там англійська робоча, а у нас – російська", - зазначив він.

Бордюжа додав, що організація готова співпрацювати з Україною у будь-якому форматі.

"Для цього потрібно лише одне – інтерес і політичне рішення. Тут ми вплинути не можемо. Хотіли б, але не можемо. У нас райдужні плани стосовно України залишилися. Бажано, щоб вони такими райдужними були й зі сторони керівництва України", - сказав він.

До слова, російська сторона використовує усі можливі важелі впливу, щоб українська влада здалася і таки погодилася на вступ до Митного союзу. Таку думку висловив в. о. директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.