Створення цього превентивного органу з боротьби з корупцією є частиною виконання вимог для надання Україні безвізового режиму з ЄС, — наголошує Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Комісія з призначення членів НАЗК відповідно до закону «Про запобігання корупції» є повністю незалежною.

Ми категорично спростовуємо інформацію про те, що уряд має будь-який вплив на цю комісію.

Закон передбачає, що в дану комісію входить тільки один представник уряду, який призначається Кабінетом Міністрів України. Голова Державного агентства з питань державної служби входить в комісію за посадою.

Більшість у конкурсній комісії складають представники громадськості (їх 5 із 8 членів комісії).

Нагадаємо, що на вимогу представників неурядових організацій попередній склад комісії від громадськості був змінений з метою забезпечення їх неупередженості.

Незалежність діючого складу комісії була підтверджена представництвом ЄС в Україні.

Комісія провела 7 засідань. Провела співбесіди з 22 кандидатами. Всі засідання були відкриті для засобів масової інформації і транслювалися в режимі онлайн. Запис усіх цих засідань доступний на урядовому каналі Youtube.

Зокрема, можна передивитися процес і результати голосування за трьох обраних комісією членів НАЗК тут.

Зараз здійснюється незаконний тиск на членів конкурсної комісії.

Перший заступник Міністра юстиції, голова конкурсної комісії Наталія Севостьянова звертається до членів комісії не піддаватися на жодний політичний тиск, завершити формування НАЗК, дообрати додатково двох членів і дати можливість реалізації виконання надважливих функцій агентства щодо запобігання корупційним діянням.

Зі свого боку уряд України зробив усе для того, щоб агентство запрацювало невідкладно. Зокрема, в проекті державного бюджету на 2016 рік передбачено 484 мільйони гривень на функціонування НАЗК.

Крім того, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив знайти приміщення для розміщення НАЗК і невідкладного початку його роботи.